Historie

Historie kapely Plný Brejle se začíná psát zhruba v roce 1981, kdy se sešli tři kamarádi ze ZŠ. Olda Vyhnálek, Petr Lerach a Luboš Malát. První zkoušky probíhaly u Luboše v garáži,  případně u někoho doma (v případě, že odjeli rodiče na dovolenou). Vzhledem k tomu, že jsme nikdo nevlastnil žádný aparát, tak jsme hráli přes jeden!!! kotoučák. Nicméně o nějakém pořádném hraní tenkrát nemohla ještě být řeč. Další dva, tři roky trvalo, než jsme si ujasnili, co vlastně chceme,  pak jsme začali shánět aparát a zkušebnu. Mezi tím Olda správně usoudil, že na zpěv opravdu nemá, tak přešel na bicí. Když už jsme zkušebnu sehnali, tak nás zase brzy vyhodili a tak to šlo stále dokola. Na podzim roku 1985 šel Petr Lerach na vojnu a vypadalo to, že je s hraním konec. Vtom se objevil na scéně Petr Zrůst. který se dal dohromady s Petrem Čtvrtečkou a hodil nám lano. Ve Dřenicích jsme sehnali zkušebnu a tehdy jsme začali konečně opravdu hrát. Nicméně s Petrem Čtvrtečkou jsme si nepadli nikdo do noty a tak odešel. Na posledních asi čtrnáct dní před vojnou k nám ještě přišel Franta Všetečka.V březnu roku 1986 jsme stihli odehrát ještě dvě zábavy.V tehdejší restauraci Tatran (dnes Žába), kde s námi hrál Vašek Bílek, který se přes noc naučil celý repertoár (klobouk dolů) a ve Starém Máteřově. Petr Zrůst dostal modrou a Luboš s Oldou narukovali v dubnu do války.

Po vojně, v dubnu 1988 už na nás čekal Petr Lerach, který přišel o půl roku dřív a stihnul si pořídit na tu dobu opravdu luxusní aparát a to originál bednu Marshall a celolampovou hlavu. Ve Starých Jesenčanech jsme sehnali zkušebnu a ve složení Olda Vyhnálek - bicí, Petr Lerach - basa, Petr Zrůs t- kytara, zpěv a Luboš Malát –kytara, jsme začali opět hrát. Brzy nato jsme přibrali Dana Vecku – sólová kytara. Petr Zrůst odložil kytaru a věnoval se jen zpěvu. Z příchodem Dana a jeho sólovou kytarou dostala kapela konečně náboj. V této sestavě jsme odehráli minifestiválek v Čepí a Olda Vyhnálek musel z rodinných důvodů s těžkým srdcem v létě 1988 skončit. Spolu s ním skončili i Petr Zrůst a Dan Vecka.V létě 1988 se zbytek kapely přestěhoval do zkušebny v Čepí, za bicí zasedl Zdeněk (Sámo) Ledvina a sólovou kytaru vzal Leoš Bureš. Na podzim téhož roku odešel Zdeněk na vojnu a místo něj přišel Milan Dvořák, kapela se přestěhovala do zkušebny v Dříči, v červenci a v srpnu odehráli v Dříči dvě zábavy. Na podzim 1989 odešel Petr Lerach a Milan Dvořák. Torzo kapely se ještě naposledy nadechlo a přibralo na klávesy Jana Struka, nicméně ani to nezabránilo rozpadu kapely na konci podzimu 1989.

Ač jsme v průběhu více než dvaceti let několikrát probírali obnovení kapely, tak nikdy k tomu nedošlo.Až na jaře 2011 Oldovi Vyhnálkovi ruplo v kouli a koupil si bicí, obvolal bývalé členy a PLNÝ BREJLE opět ožily.

Dne 7.1.2012  PLNÝ BREJLE  oslavily v RC Ponorka svůj comeback.

Do ponorky jsme se vrátili ještě 9.6. společně se skupinou Conspiration theory. Další koncert se pak uskutečnil 15.11. 2012 v Pardubicích v restauraci U Sůrů.

Bohužel z dalších plánovaných vystoupení sešlo, čímž vyvrcholily vyhrocené vztahy především mezi Lubošem a Oldou. Začátkem roku 2013 pak definitivně z kapely odchází Luboš Malát kterého nahradil další bývalý člen Plných Brejlí - Petr Lerach. Aby toho nebylo málo, spolu s Lubošem odešel z kapely i Petr Zrůst, čímž kapela přišla i o druhého kytaristu, ale především o zpěváka. Toho po delším hledání nahradil Zdeněk Kalibán, což znamená, že už jsme v kompletní sestavě a dáváme do kupy jak staré, tak i nové písně.