Úvod

Kdysi v dávných dobách žil na našem území mocný a bojovný kmen barbarů, který přišel snad ze samotného PEKLA.Tomuto kmeni vládnul pevnou rukou největší bojovník, kterého kdy temné síly  zplodily, náčelník Brejlus 1 zvaný veliký.
Tento kmen vynikal svou bojovností a rozpínavostí. Z jejich bojového řevu běhal nepřátelům mráz po zádech a jímal je neskutečný BĚS a protože si napadení většinou nadělali do svého dávnověkého spodního prádla a měli ho plné exkrementů a jelikož Brejlusovi bojovníci byli tvrdí chlapci,tak začali svému bojovému ryku říkat ROCK - BĚS ROCK.
A na počest svého velkého náčelníka a plných kalhot svých protivníků se tento mocný kmen pojmenoval - PLNÝ BREJLE.

Nejlepší kapela z Pardubic

Kapela PLNÝ BREJLE vznikla roku 1985 a zprvu hrála na uzavřených akcích. Jejich repertoár čerpal inspiraci ze standardních skladeb známějších kapel, do kterého se snažili vnést vlastní pojetí a také vlastní texty. V roce 1990 se kapela pod vlivem revolučních událostí rozpadla.
V březnu 2011 se obnovené Plný brejle zavírají do zkušebny a oživují původní písně se snahou navázat na ně s novými texty a muzikou.

Začátkem roku 2013 z kapely odešel Luboš Malát a Petr Zrůst. Luboše na basu nahradil staronový člen kapely Petr Lerach a Petra po delším hledání Zdeněk Kaliban. To znamená, že už jsme v kompletní sestavě a dáváme do kupy jak staré, tak i nové písně.

Zodpovědně můžu říct, že nám to šlape o dost líp, než ve staré sestavě. Na podzim by jsme měli mít nové nahrávky, tak je určitě dáme na web i na Bandzone.

Co se týká hraní, tak bychom měli někdy v Říjnu hrát na Gastrofestu v Pardubickém Ideonu a rádi by jsme stihli ještě letos zahrát v Ponorce. Přesné datumy  zavčas zveřejníme.

Současné složení:

     Zdeněk Kalibán (1975) – kytara,zpěv
     Olda Vyhnálek,Volouš  (1967) – bicí
     Petr Lerach  (1966) – basová kytara
     Leoš Bureš (1965) – sólová kytara

Historie

Historie kapely Plný Brejle se začíná psát zhruba v roce 1981, kdy se sešli tři kamarádi ze ZŠ. Olda Vyhnálek, Petr Lerach a Luboš Malát. První zkoušky probíhaly u Luboše v garáži,  případně u někoho doma (v případě, že odjeli rodiče na dovolenou). Vzhledem k tomu, že jsme nikdo nevlastnil žádný aparát, tak jsme hráli přes jeden!!! kotoučák. Nicméně o nějakém pořádném hraní tenkrát nemohla ještě být řeč. Další dva, tři roky trvalo, než jsme si ujasnili, co vlastně chceme,  pak jsme začali shánět aparát a zkušebnu. Mezi tím Olda správně usoudil, že na zpěv opravdu nemá, tak přešel na bicí. Když už jsme zkušebnu sehnali, tak nás zase brzy vyhodili a tak to šlo stále dokola. Na podzim roku 1985 šel Petr Lerach na vojnu a vypadalo to, že je s hraním konec. Vtom se objevil na scéně Petr Zrůst. který se dal dohromady s Petrem Čtvrtečkou a hodil nám lano. Ve Dřenicích jsme sehnali zkušebnu a tehdy jsme začali konečně opravdu hrát. Nicméně s Petrem Čtvrtečkou jsme si nepadli nikdo do noty a tak odešel. Na posledních asi čtrnáct dní před vojnou k nám ještě přišel Franta Všetečka.V březnu roku 1986 jsme stihli odehrát ještě dvě zábavy.V tehdejší restauraci Tatran (dnes Žába), kde s námi hrál Vašek Bílek, který se přes noc naučil celý repertoár (klobouk dolů) a ve Starém Máteřově. Petr Zrůst dostal modrou a Luboš s Oldou narukovali v dubnu do války.

Číst dál: Historie